Božić je blagdan radosti i mira. Posebno vrijeme u kojemu taj mir i blagostanje želimo podijeliti sa ljudima oko sebe. Upravo u tom ozračju, kao i ranijih godina, Srednja mješovit škola „Žepče“ dala je svoj mali prilog, kroz niz aktivnosti.

Vrijedni učenici naše škole, u suradnji sa svojim vjeroučiteljima i uz pomoć svojih profesora, organizirali su i ove godine akciju prodaje kolača u periodu od 14. do 18. prosinca 2015. U sklopu ove akcije prikupljeno je 500 KM, a novac je raspoređen na sljedeći način:

  • 200 KM darovano je Centru za osobe sa posebnim potrebama u Maglaju,
  • 200 KM proslijeđeno je za misije (Benin-Afrika),
  • 100 KM upotrijebljeno je za kupnju osnovnih potrepština (prigodan paket), za socijalno ugroženu obitelj jednog učenika naše škole.

Ovu lijepu gestu zaključila je i svečana završnica, posljednji nastavni dan u prvom polugodištu 23. 12. 2015. Riječ je o već tradicionalnoj božićnoj priredbi, koju su pripremili naši učenici pod vodstvom svojih vjeroučitelja i profesora: Jelke Jukić, Branka Radoša, Andreje Radoš, te Marijana Spajića.
Neka sve nas „mir i veselje“, na koje su nas pjesmom pozvali, prati na kraju ove i uvede u godinu koja je pred nama.

Copyright © Srednja mješovita škola "Žepče" 2018. Sva prava pridržana.